Якщо раніше бойлерами обладнувалися приватні домоволодіння й котеджі, сьогодні водонагрівачі є у квартирах багатоповерхових будинків. Це пов'язано з тим, що муніципальні мережі стають на профілактику або плановий ремонт, тому подавання гарячої води у квартири неможливе досить тривалий час.

Як вибрати оптимальний об’єм бойлера

Електричні накопичувальні бойлери з об'ємом бака 80 — 100 літрів — найбільш популярний серед покупців варіант, оскільки це оптимальне рішення для середньостатистичної сім'ї з 4 осіб. Потрібно зауважити, що вода в бойлері нагрівається до 80-90 градусів, тому бойлер на 80 літрів забезпечує більше ніж 160 літрів теплої води, а бак на 100 літрів — майже 200 літрів. Щоб помити посуд і прийняти душ усім членам сім'ї досить об’єму бака 80 літрів. З баком на 100 літрів можна ще й прийняти ванну.

Типи бойлерів до 100 літрів

Бойлери — це накопичувальні водонагрівачі, у баках яких міститься певний запас води, постійно догріває до заданої температури. Існує два основних види електричних бойлерів:

  • Електричні накопичувальні бойлери, де як нагрівальний елемент виступає ТЕН.
  • Бойлери непрямого нагрівання не пов'язані з роботою електро або газової мережі. Вони використовують тепло, яке виробляється іншими джерелами, наприклад, опалювальним котлом приватного будинку.

Що ще потрібно знати про прилади

  • Спосіб встановлення. За типом монтажу водонагрівачі бувають підлоговими та настінними. Вішати бойлер можна лише на несну стіну з можливістю надійного закріплення. Вага порожнього бойлера великого об’єму досягає 20 кг. Якщо немає можливості встановлення настінного пристрою, оптимальним варіантом буде підлогова модель.
  • Розташування. Виробники пропонують вертикальні та горизонтальні моделі. Розташування водонагрівача впливає на зручність. Підвішений до стелі горизонтальний агрегат не забере простір і не завадить у невеликій ванній. Але водночас потрібно мати на увазі, що бойлер об’ємом понад 80 літрів — це досить громіздкий пристрій. Тому варто ретельно прорахувати правильне розташування та конструкцію приєднувальних елементів.
  • Форма. До вибору форми потрібно підходити в комплексі з попереднім пунктом, залежно від вільного простору для кріплення бойлера. Найбільш бюджетним варіантом будуть бойлери стандартної циліндричної форми, але практичнішими та зручнішими можуть стати прямокутні та вузькі моделі Slim.
  • Час нагрівання й потужність. За потужність накопичувального водонагрівача відповідає ТЕН або трубчастий електричний нагрівач. Чим він потужніший, тим швидший процес нагрівання. Але на практиці підбирання потрібної моделі за потужністю не зовсім просте через нюанси в побутовій розетці, у яку його вмикають. Побутова розетка має параметри 220 В напруга і 10 А сила струму, що дає стандартну віддачу 2,2 кВт. Виходить, що відносно однакову потужність мають нагрівальні елементи в бойлері будь-якого об’єму. Такі обмеження у квартирах зняти неможливо, і потужніший нагрівач призводитиме до підвищеного навантаження на мережу.

Параметри конструкції столітрових бойлерів

Незалежно від різновиду, у всіх водонагрівачів практично схожа конструкція і принцип роботи. Комплектуючі, якими обладнані розглянуті прилади, розрізняються за формою, розмірами. Основними вузлами, з яких складаються накопичувальні водонагрівачі є:

  • Бак — основа накопичувального пристрою. Виготовляється з металу, внутрішнє покриття може бути емалеве або склокерамічним.
  • ТЕН — використовується один або пара елементів. ТЕНи можуть бути мокрими та сухими. У сухих ТЕНів є захисний керамічний кожух.
  • Термометр для контролю температури в баку. Може бути електронним та стрілковим.

Щоб планове вимкнення гарячої води не впливало на комфорт життя, треба купити та встановити бойлер. Зробити це можна прямо не відходячи від домашнього або робочого комп'ютера. У каталозі інтернет-магазину ROZETKA потрібно підшукати моделі об'ємом 80-100 літрів і оформити замовлення. Тут представлені екземпляри від провідних світових виробників побутової техніки Арістон, Горіння, Електролюкс. Водонагрівачі від цих брендів — це гарантовано надійна, довговічна, функціональна техніка з привабливим дизайном.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів