Щораз вищі ціни на комунальні послуги та постійні перебої в наданні їх споживачам змушують усе більше людей самостійно піклуватися про побутовий комфорт. Зокрема, забезпечувати цілодобовий доступ до гарячої води. Найпопулярнішим розв'язанням цього питання стали електричні бойлери. До переваг установлення цього приладу зараховують велику кількість води, що нагрівається, порівняно низьке енергоспоживання і те, що немає потреби в дозвільних документах. На вибір пристрою впливає декілька чинників, але насамперед варто визначитися з об'ємом. Для ощадного використання в сім'ї з двох-трьох осіб зазвичай вистачає водонагрівача на 50 л.

Бойлери на 50 літрів у каталозі ROZETKA

Не останню роль під час вибору водонагрівача відіграє матеріал, з якого зроблений бак:

  • неіржавка сталь. Головний ворог приладів, які постійно контактують з водою — це корозія. Тому «нержавійка» за визначенням викликає довіру — вона не іржавіє. Ще один плюс: стійкість до різких перепадів температури. Однак і в таких баків є слабке місце: зварний шов. Саме тут згодом можуть відбуватися протікання через зміни хімічного складу металу в процесі зварювання. Є технологія безшовного зварювання, але це в рази підвищує підсумкову вартість товару.
  • сталь з емалевим покриттям. Головне завдання емалі, що як мережа покриває сталь, — під час нагрівання синхронно розширюватися разом з металом. Склад покриття, спосіб нанесення й запікання в кожного виробника свої. Є, наприклад, дорога техніка з жароміцним титановим напиленням, здатним дуже швидко та рівномірно розігрівати воду. А покриття з іонами срібла має антибактеріальні властивості та чудово запобігає корозії.

Незалежно від матеріалу бака, у будь-якому бойлері є антикорозійний анод — магнієвий або цинковий. Він бере на себе удар агресивних хімічних елементів і захищає прилад від іржі. Анод бажано міняти в середньому раз на 2 роки.

Накопичувальні бойлери розрізняють і залежно від типу електронагрівача, яких є два різновиди:

  • мокрий ТЕН або занурений у воду. Нагрівальний елемент, схожий на кип'ятильник. Не має захисного покриття, а тому частіше виходить з ладу — накип на ньому утворюється швидше.
  • сухий ТЕН. Уміщений у спеціальну колбу та не має безпосереднього контакту з рідиною й тому годиться для води з великою кількістю домішок. Слугує довго та не потребує особливого догляду, позаяк надійно захищений від накипу.

У деяких бойлерах використовують відразу два ТЕНи різної потужності: для швидкого нагрівання застосовують обидва, для звичайного — нагрівач 1,5 кВт.

Методи встановлення бойлерів на 50 літрів

Є три способи монтажу водонагрівачів:

  • вертикальний. Найтрадиційніший спосіб, він же є найощадливішим: холодна й гаряча вода в ньому не змішуються, а тому загалом остигає повільніше.
  • горизонтальний. Потребує менше місця, але витрачає більше енергії, позаяк через конструктивні особливості температуру води доводиться контролювати змішувачем.
  • універсальний. Можливий як вертикальний, так і горизонтальний монтаж залежно від особливостей приміщення.

Зовнішній вигляд також важливий під час купівлі водонагрівача: його форма безпосередньо впливає на можливості встановлення в тому чи іншому місці.

  • циліндричні. Такі бойлери найпростіші у виробництві, а тому найпоширеніші. З огляду на невеликий об'єм 50 літрів — вони не дуже громіздкі, але все ж потребують досить багато вільного місця в глибину.
  • прямокутні. Технологічніші апарати: потребують менше місця й ефективніше зберігають тепло. Крім того, виробники надають великої уваги дизайну таких пристроїв, а тому вони мають гарний вигляд в інтер'єрі.
  • слім-бойлери. Найкомпактніший різновид водонагрівачів. Можуть бути прямокутними або овально-округлими. Їх зручно встановлювати в нішу або тумбу.

На сайті ROZETKA представлені бойлери понад десятка фірм-виробників: як європейських, так і зроблених в Україні. Широкий асортимент дає змогу вибрати та купити модель, що точно відповідає вашим потребам і забезпечить цілодобовий доступ до гарячої води.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів