Інверторні кондиціонери — це практично безшумні енергоефективні пристрої з плавним регулюванням, і з можливістю роботи на обігрівання. Правильно підібраний агрегат слугуватиме довго й без єдиного збою. Кондиціонери інверторного типу досить складні у монтажі та у сервісному обслуговуванні, тому до вибору такої системи варто поставитися серйозно, щоб ризик був мінімальним.

Технічні особливості інверторних кондиціонерів

Основні елементи розглянутого пристрою — компресор, випарник, дросель, конденсатор, які об'єднані у загальну холодильну систему або контур. Холодоагент під час пересування перетворюється з рідкого стану у газоподібний і назад. Під час кожного циклу відбувається поглинання або виділення тепла, яке й передається у довкілля.

Компресор — базовий елемент системи, що забезпечує пересування і стиснення холодоагенту. Робота цього вузла й «бере» на себе більшу частину енергії, яка споживається всією системою. Звичайний кондиціонер працює у такий спосіб: досягається необхідна температура; компресор вимикається; система відмічає зміну температури; компресор знову запускається. Унаслідок, кондиціонер декілька разів вмикається і вимикається, що створює підвищене навантаження як на мережу, так і на сам агрегат.

Принцип дії інверторів інший. Коли температура сягає заданого значення, агрегат не вимикається, а тільки знижує продуктивність. Це відбувається через скорочення кількості обертів двигуна компресора. У разі підвищення температури, якщо йдеться про роботу на охолодження, оберти компресора збільшуються. У цьому й полягає відмінність звичайних кондиціонерів від інверторних.

Основні переваги інверторних систем

Відсутність періодичних увімкнень і вимкнень дає можливість заощаджувати до 30% споживаної електроенергії. Крім того, серед переваг цієї системи можна вказати:

 • Досягнення необхідної температури відбувається значно швидше;
 • Рівень шуму наближається до нуля;
 • Задана температура підтримується з високою точністю;
 • Усунені нерівномірні навантаження на мережу;
 • Можливість контролю над температурою повітря за межами приміщення й неможливість увімкнення приладу, якщо вона за допустимим лімітом.

Але, заради об'єктивності, варто вказати не тільки плюси, а й мінуси розглянутих агрегатів:

 • Вартість, далека від демократичної;
 • Наявність складної електроніки, яка чутлива до перепадів напруги;
 • Значна вага;
 • Складність і висока ціна сервісного обслуговування.

Типи інверторних кондиціонерів: як грамотно вибрати модель

Основним критерієм під час вибору кондиціонера є виробник. Ринок кліматичного обладнання перенасичений моделями від відомих брендів, які зарекомендували себе, а також виробами NoName. Безумовно, вибір за покупцем, але найкраще розглянути варіанти від Haier, LG, Midea, Samsung. Ці компанії мають багаторічний досвід роботи, власні розробки, приділяють увагу контролю якості на всіх етапах виробництва.

Також вибір можна зробити за такими характеристиками:

 • Потужність, яка визначається з огляду на особливості та можливості приміщення;
 • Енергоефективність — можна представити як вартість електроенергії, яка необхідна для роботи приладу;
 • Наявність системи очищення повітря;
 • Керування — крім звичайного пульта, виробники пропонують моделі з можливістю керування з мобільних телефонів і комп'ютерів.

Купити побутовий кондиціонер можна, не залишаючи межі квартири або офісу в інтернет-магазині Розетка. Каталог представлений моделями від відомих виробників. Це і побутові кондиціонери, і спліт-системи преміум-класу.

Обрано 4000 товарів

Показати ще