Кондиціонери канального типу оптимальні для супермаркетів, конференц-залів, готелів, офісних будівель і промислових приміщень — там, де потрібно створити певні температурні умови одночасно в декількох великих приміщеннях.

Канальний кондиціонер — у чому особливості конструкції

Канальний кондиціонер — це мультиспліт-система, встановлення якої відбувається приховано, а повітря подається через систему повітроводу. Функціонують як рециркуляційна система. В умовах подавання свіжого повітря є суворе обмеження — температура не нижче ніж 16 градусів. Якщо зовнішня температура повітря нижча за встановлену, то його потрібно підігрівати. Канальні кондиціонери завжди обладнані тепловими насосами, що зігрівають повітря, яке забирається. Однак щоб здійснювати забір повітря зовні цілий рік, кондиціонер доповнюється зовнішнім нагрівачем.

Пристрій і принцип роботи

Принцип роботи канальних і традиційних спліт-систем практично однаковий. Забір повітря відбувається не з вулиці, а з приміщення через вентиляційну решітку. Потім він проходить внутрішнім блоком і через мережу повітроводів повертається до приміщення. Водночас системи канального типу обладнуються сильним вентилятором, що допомагає долати опір розподільних повітропроводів і решіток.

Потужність канальних кондиціонерів варіюється від 25 до 60 кВт. Головними технічними характеристиками мультиспліт-систем є натиск повітря, створюваний вентилятором, холодо- / теплопродуктивність. Саме від цієї величини буде залежати протяжність і категорія повітропроводів, які можна задіяти в системі. Напір показує величину опору переміщеного повітря, допустимого в повітроводах. А ось опір уже залежить від протяжності, типу, наявності вигинів повітропроводів. За силою напору ці агрегати поділяють на низько-, середньо-і високонапірні:

 • Низьконапірні оптимальні в коротких, без розгалужень повітроводах;
 • Середньонапірні — у мережі невеликої довжини;
 • Високонапірні — для мережі великої протяжності та розгалуженнями. Такі прилади можуть бути обладнані помпами, що відводять зібрану вологу.

Також високонапірні моделі дають змогу працювати з припливом свіжого повітря, що дає змогу поєднувати вентиляційні та кондиціонувальні завдання.

Переваги та недоліки

Канальні спліт-системи є промисловим кліматичним устаткуванням. Такий пристрій може створити оптимальний клімат у великому або в кількох приміщеннях відразу. Серед переваг можна згадати:

 • Можливість рівномірного розподілу повітря;
 • Дуже низький рівень шуму;
 • Внутрішній блок перебуває під навісними панелями стелі;
 • Можлива робота на охолодження, нагрівання, вентиляцію й кондиціонування;
 • Великий асортимент моделей.

До мінусів можна зарахувати:

 • Складний монтаж і налагоджувальні роботи;
 • Жорсткі вимоги до міжстельового простору;
 • Проектування й монтаж здійснюється в період будівельних робіт або капітального ремонту.

Правильний вибір кондиціонера допоможе зробити інтернет-магазин ROZETKA, де можна купити канальний кондиціонер, а також будь-яке кліматичне обладнання різного призначення. У каталозі представлені моделі від відомих виробників Мitsubishi, Daikin. Також в онлайн режимі можна отримати детальну консультацію.

Обрано 128 товарів

Показати ще