Що таке спліт-система в кондиціонерах

Серед усіх кондиціонерів, які наявні на вітчизняному ринку побутової техніки, особливо широкого поширення набули спліт-системи. Ці пристрої привертають увагу багатьох покупців завдяки своїй високій функціональності. Проте далеко не кожен знає, чим відрізняється спліт-система від кондиціонера. Насправді між такими пристроями є декілька досить кардинальних відмінностей. 

Спліт-кондиціонер являє собою обладнання, конструкція якого складається з двох функціональних блоків. Кожен із них має свої індивідуальні функції та призначення. Наприклад, внутрішній блок призначається для контролювання випаровування. Пристрій кондиціонера системи спліт дає змогу його встановлення на підлогу, стінку, стелю й на подібні поверхні.

Сучасні виробники виготовляють кондиціонери зі спліт-системою в різноманітних комплектаціях. Вони відрізняються різними конструкційними формами. Така техніка здатна функціонувати у численних режимах. Багато моделей здатні не просто охолоджувати повітря, але й нагрівати його відповідно до заданих користувачем параметрів. Серед них особливу увагу завоювала спліт-система з інверторним керуванням. Вона здатна не просто контролювати температуру повітря, але й постійно підтримувати її на встановленому рівні.

За принципами функціонування спліт-система багато в чому схожа на кондиціонер. Головна відмінність між цими приладами полягає в конструкційних характеристиках теплообмінника. Задня частина звичайного кондиціонера мусить прилягати до стіни. Прилад, який встановлюється всередині приміщення, буде працювати вкрай неефективно.

Теплообмінник спліт-системи міститься у внутрішній частині будови. Його розмір впливає на потужність функціонування техніки. Чим більший теплообмінник, тим якісніше працюватиме електричний пристрій. Класична кліматична техніка характеризується компактними теплообмінниками. Тому вона часто використовується для роботи в маленьких і середніх кімнатах. Спліт-система чудово проявляє себе під час роботи у великих приміщеннях.

Як вибрати спліт-систему

Обираючи це технічне обладнання, потрібно визначитися з його основними потужнісними показниками. Для цього знадобиться виміряти площу кімнати та визначити, якої потужності приладу буде досить для повноцінного охолодження чи обігрівання. Чимале значення надається і функціональності. Треба придивитися до режимів роботи й вибрати оптимальну для себе модель. 

Також треба звертати увагу на техніку перевірених виробників. Перед придбанням можна прочитати відгуки попередніх покупців про конкретний пристрій. Так можна визначити всі його плюси й мінуси під час використання. У разі потреби можна проконсультуватися з менеджерами магазину й отримати відповідь на всі питання.

Обрано 4000 товарів

Показати ще