Вибрати настінний годинник іноді досить складно, адже це питання про доповнення інтер'єру. Є думка, що цей аспект не важливий, і немає різниці, де та як зазначено час. Але різновидів цієї продукції настільки багато, що питання вибору відразу ж набирає ваги. Годинники, підібрані за гармонійним співвідношенням до дизайну приміщення, стануть стильним його доповненням. Цей елемент декору можна вибирати за великим функціоналом, кольором, манерою виготовлення, ціновими показниками, формі та ін. І як вибрати з цього розмаїття гідну та правильну модель?

Основні різновиди настінних годинників

Є два основних відгалуження механізмів цього напрямку. Вони межують один з одним наявністю однакових цілей і завдань, схожим функціоналом і різним наповненням.

  • Кварцові настінні годинники. Сміливо можна назвати одним із найбільш популярних різновидів, через їхню розповсюдженість на ринку продажів і варіацій втілень. Звичайної рисою цього різновиду є цокання стрілки. Через цей чинник користувачі часто віддають перевагу не цій моделі. Хоча, зараз важливу роль відіграє естетична характеристика товару, а кварцові годинники оформляють під старовину, надають форму картин, і роблять усе, щоб приміщення з цим елементом мало атмосферний вигляд. Старовинні годинники відіграють роль елемента декору, мають різні розміри.
  • Механічні настінні годинники. Модель сучасніша, ніж попередня попередньої. Більше можливостей, менше цокання, скромний зовнішній вигляд — все це характеризує механічні настінні годинники. Є можливість встановлювати будильник, у деяких варіаціях навіть можна встановлювати музику на фон. Мають функцію секундоміра або таймера, показують прогноз погоди.

Якщо враховувати показник точності, то відгуки свідчать про те, що кварцові моделі на добу можуть грішити однією секундою неточності, а найкращий показник саме в механічних екземплярах. Важливим є споживання струму, мікроампер повинно витрачатись менше. Це є проблемою у разі частої зміни акумуляторів. Настирливе цокання годинника також відіграє свою роль. Щодо скла, вибирають оргскло — акрилове, воно має ударостійкість й міцність. Варіантом скляного покриття є ще мінеральне або приладове скло, на якому не залишається подряпин, воно не притягують пил.

Матеріал для циферблата різний: кераміка, папір, дерево, різні види металів та ін. У всіх варіантах є свої плюси та мінуси. Картонні елементи не варто вішати в місцях з підвищеною вологістю, металеві можуть не витримати власної ваги та розбитися. Важливу роль відіграє вага стрілок, адже, чим важче стрілка, тим швидше сідає акумулятор, через розтрату енергії. Необхідним моментом є читабельність, адже сучасні незвичайні дизайнерські рішення найчастіше ускладнюють виконання основної функції продукції — можливість відстежувати час.

Варіації на тему годинників

Настінні годинники із маятником передають старовинний дух Англії. Найчастіше їх декорують дерев'яними вставками або загалом дизайн у цьому стилі. У стилі хай-тек популярними є моделі з боєм, іншими словами з зозулею. Це теж своєрідне послання в старовину, відсилання у минулий час, попри це, з актуальними мотивами. Також для інтер'єру в цьому стилі обирають великі циферблати та металеві варіанти. Попри більш бажану яскравість у деталях, важливо підбирати елементи в гармонії з кольором стін або меблів, або за фактичною відповідністю концепції приміщення.

Спеціалізована продукція для дітей

Під час вибору дитячого годинника варто відстежити дизайнерську лінію бренда спеціально для певного віку. Вони декоровані мультиплікаційними персонажами, мають яскраву розмальовку, обладнані інтерактивними елементами. Відповідний варіант для дитячих кімнат — електронні модельки. Особливо вони відповідають молодшому віку, коли дитина вчиться «читати» час на «дорослому» циферблаті. Для них підходять усі перераховані функції механічних деталей, адже додаткову інформацію діти дізнаються з цього приладу.

За відповідністю стилю для дитячих кімнат вибирають розфарбовану яскраву продукцію, для кімнати відпочинку — заспокійливу картинку. Це може бути зображення моря, природи, гір. Для вітальні використовують великі екземпляри з зображенням або без нього. Для кухні — дотримуються тематики, пов'язаної з їжею. Багато хто віддає перевагу використанню для цієї кімнати механічних моделей, адже вони слугують для засічення часу в процесі приготування, тому будуть корисні.

Настінний годинник

Показати ще 60 товарів